Verzoek COA verlenging tijdelijke opvanglocatie voorgelegd aan gemeenteraad
Het college van burgemeester en wethouders heeft ervoor gekozen deze vraag niet zelf te beantwoorden, maar voor te leggen aan de gemeenteraad.

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de gemeente Simpelveld gevraagd de huidige Tijdelijke Gemeentelijke Opvanglocatie (TGO) tijdelijk langer beschikbaar te houden.
Het college van burgemeester en wethouders heeft ervoor gekozen deze vraag niet zelf te beantwoorden, maar voor te leggen aan de gemeenteraad. De gemeenteraad maakt uiteindelijk een zelfstandige afweging over het verzoek.
Zorgvuldige afweging
Het verzoek raakt aan verschillende maatschappelijke belangen. Het gaat daarbij onder meer om de opvang van asielzoekers, de leefbaarheid en veiligheid van de omgeving, de financiële gevolgen, de regionale verantwoordelijkheid van gemeenten en de toekomst van de locatie.
Juist omdat deze belangen samenkomen, vindt het college dat de gemeenteraad hierover in alle openbaarheid een zorgvuldig besluit moet kunnen nemen.
Tijdelijke situatie
Het verzoek heeft betrekking op een tijdelijke verlenging van de huidige opvanglocatie. De gemeenteraad besluit uitsluitend over het verzoek dat nu voorligt. Een eventueel toekomstig verzoek vraagt opnieuw om een zelfstandige afweging.
Vooruitkijken
Een eventuele tijdelijke verlenging biedt de mogelijkheid om zorgvuldig vooruit te kijken naar de toekomst van deze locatie. Daarbij wordt onderzocht welke ontwikkelmogelijkheden er op langere termijn zijn. Onderdeel daarvan kan zijn of woningbouw voor starters op termijn mogelijk is. Over dergelijke ontwikkelingen zijn op dit moment nog geen besluiten genomen.